چه نکاتی را باید در حمل و نقل جاده‌ای در نظر بگیرید؟

حمل و نقل جاده ای

صنعت حمل و نقل باری در حال حاضر با کمبود قابل توجه نیروی کار مواجه است. در سرتاسر کشور، شرکت‌های این بخش در تلاش هستند که رانندگان شایسته را برای حمل و نقل جاده‌ای استخدام کنند. مشوق‌های متعددی توسط بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل ارائه شده است که برخی را ترغیب می‌کند تا در این بخش شغلی را در نظر بگیرند.

با این حال، حرفه رانندگی کامیون همیشه تجربه لذت بخش نیست. به همین دلیل است که قبل از تغییر شغل در صنعت، مهم است که در مورد نکات و نکات این حرفه بیاموزید.

حمل و نقل جاده ای و دغدغه شیرین

اگر به دنبال شغلی در حمل و نقل جاده‌ای هستید، باید نکات مختلفی را بدانید. این موارد عاملی هستند که می‌تواند دیدتان را در این باره بازتر کند. حواستان باشد که تنها حمل و نقل نکته اصلی نخواهد بود و موارد مختلفی را باید بررسی کنید.

به مقاومت بالایی در برابر استرس نیاز دارد

استرس بخشی جدایی‌ناپذیر از شغل یک کامیون دار است. موقعیت‌های مختلف مانند گرفتار شدن در ترافیک سنگین، نیاز به انحراف طولانی برای دور زدن سایت‌های ساخت‌وساز یا انجام مانور دشوار می‌تواند حتی برای راننده باتجربه استرس ایجاد کند.

واقعیت این است که زمانی ممکن خواهد بود کالا کمیاب و گران بها در صنعت حمل و نقل باشد. مشتریان عموماً نسبت به محدودیت‌هایی که رانندگان باید با آن مواجه شوند، حساس نیستند. محموله بدون توجه به شرایط باید به موقع به مقصد برسد.

یکی از اولین کارهایی که برای دنبال کردن شغلی در حمل و نقل باید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه استرس را مدیریت کنید و آن را کنترل کنید. ارتباط خوب بخش ضروری حمل و نقل جاده‌ای است.

برخلاف تصور رایج، کامیون داران در جاده‌ها، حتی در مناطق دور افتاده، تنها نیستند. آنها در طول سفر خود باید با افراد در سطوح مختلف برخورد کنند. به‌عنوان‌مثال، آنها باید با توزیع کننده خود ارتباط برقرار کنند تا نیازهای خود را بیان کنند و بار کامل یا جزئی خود را با موفقیت به موقع تحویل دهند.

رانندگان همچنین باید بتوانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند تا مجبور نباشند چندین دقیقه در اسکله تخلیه منتظر بمانند. پرداخت اغلب این زمان انتظار را در نظر نمی‌گیرد، بنابراین بهتر است بتوانید محموله را در سریع‌ترین زمان ممکن تخلیه کنید تا اینکه توسط فرستنده یا گیرنده نادیده گرفته شود.

تعادل در زندگی فردی

ایجاد تعادل بین کار و خانواده برای افراد دارای شغل در حمل و نقل جاده‌ای کار آسانی نیست، سبک زندگی مورد نیاز شغل در حمل و نقل جاده‌ای اغلب تعادل کار و زندگی را پیچیده می‌کند.

به طور کلی کامیون داران بیشتر از خانه در جاده هستند و فشار زیادی به همسر خود وارد می‌کنند. افراد مهم آنها برای اداره خانه و انجام وظایف بی شمار دیگری مانند مراقبت از کودکان، پرداخت قبوض، انجام همه کارها، چمن زنی و غیره باقی‌مانده‌اند.

از دست دادن قابل توجهی در حمایت عاطفی و اخلاقی وجود دارد. متأسفانه، این چیزی نیست که بتوان تماس‌های تلفنی را جبران کرد. به طور خلاصه، روابط می‌توانند به شدت تحت تأثیر فاصله قرار گیرند.

باربری

بسیار دشوارتر از آن چیزی که به نظر می‌رسد، خواهد بود. در این مسیر باید چند مورد را دقت کنید. این موارد باعث خواهد شد که بتوانید رانندگی خوب و جذاب را داشته باشید.

مسیریاب

کارکردن مسیریاب، از مهم‌ترین مسائل در حمل و نقل جاده‌ای هست. حتماً چک کنید که این مسئله فعال باشد. از این طریق می‌توانید به صورت آنلاین نسبت به وقایع اتفاق افتاده به راحتی اطلاع پیدا کنید و نتایج مدنظر را به دست آورید.

سرویس دوره‌ای

زمانی که صحبت از سرویس می‌شود، شاید روغن به ذهنتان بیاید. در حالی که اصلاً این طور نیست. بخشی از چک کردن موضوع روغن خواهد بود. در حالی که باید باد لاستیک‌ها و موارد مشابه نیز حتماً مورد بررسی قرار گیرد.

این بررسی هم باید بر اساس کنترل کردن مشکلات باشد، همچنین بر اساس نوع بار و مسافت پیمایش باشد. به طور مثال اگر به مناطق سرد سیر در حال جابه‌جایی هستید، باید از کار کردن بخاری خود اطمینان داشته باشید و مواردی مانند برف پاک کن یا حتی چراغ‌ها عواملی کوچک، اما تأثیر گذار است.

موضوع بعدی در مورد سرویس‌ها موضوع خود بار خواهد بود. برخی از مواد خراب شدنی و برخی دیگر بدون تاریخ هستند. باید نسبت به شرایط هر باری متفاوت عمل کنید. ظرفیت دستگاه خودتان و میزان بار و نوعش را در نظر بگیرید، سپس اقدام به حرکت کنید.

برای هرگونه کاری باید، اقداماتی را انجام داد. بهتر است که آماده باشید. این موضوع میسر نخواهد شد، مگر اینکه جاده را بررسی کرده و بارها برای آن برنامه ریزی کنید.

نحوه رانندگی

بسیار رایج است که با سرعت‌هایی غیر متعارف شروع به حرکت کنند، این موضوع جای تعجب نخواهد داشت. به طوری که رضایت حرف اول را می‌زند. بهتر است که با سرعت مطمئن حرکت کنید و خودتان را فدا رسیدن محصول نکنید. استراحت حرف اول را خواهد زد.

بهتر است که در مسیرهای طولانی دو نفر راننده باشند که بتوان تعویض کافی را در این بین داشت. البته نکته مهم دیگر این خواهد بود که چگونه استراحت می‌کنید؟

بهترین نوع استراحت خوابیدن در شرایط ایده آل یعنی حالت دراز کش خواهد بود. در این موقعیت به بدن فرصت کافی جهت بازسازی خواهید داد.

مورد بعدی که اهمیت دارد، موضوع خورد و خوراک است. نباید غذاهای چرب و سنگین بخورید. همچنین از هرگونه پر خوری پرهیز کنید. این کار می‌تواند باعث بروز معضلات بسیار زیادی برایتان شود. خواب‌آلودگی این عارضه است.

به علت رانندگی بسیار در حمل و نقل جاده‌ای، احتمال گرفتن بیماری‌های مختلف در شما بالا خواهد رفت. علت کم تحرکی بسیار زیاد است. همواره و هر لحظه که توانستید، ورزش کنید. از این کار لذت ببرید و سعی در بهبود سلامت خودتان کنید.

سخن آخر

در حمل و نقل جاده‌ای بهتر است که موارد بیان شده را برای خودتان تبدیل به عادت کنید و همواره تلاش خود را برای ایجاد تعادل سازید. بهترین راه برای اینکه کارتان را در جاده به خوبی به نتیجه برسانید، ارزش قائل شدن برای خود است. به این ترتیب قادر هستید که نتیجه مطلوب را به دست آورید. در حقیقت باید نکات مختلفی را علاوه بر داشتن گواهینامه رعایت کنید.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟